طراحی غرفه

در دنیای امروز پررقابت امروز فضا حرف اول را میزند. فضایی متفاوت که بتواند در میان انبوه عنوان‌ها، برند شما در چشم مخاطب جلوه‌گر کند. فرض کنید در یک نمایشگاه بزرگ داخلی یا بین‌المللی شرکت کرده‌اید و در رقابت با همکارانتان در این عرصه هستید؟ هدف از شرکت در نمایشگاه چیست؟ ممکن است شما آن‌قدر برند معتبری باشید که دیگران پرسان پرسان خودشان را به غرفه شما برسانند در این صورت بیشترین هدف شما از شرکت در یک رخداد، بودن و مشارکت در آن رویداد است تا از ذهن مخاطب و مشتری حذف نشوید و آن‌ها را ناامید نکنید؛ اما در هر رویدادی تعداد کسب و کارهایی که تا این حد اعتبار دارند کمتر از انگشتان دست است؛ مثلا چند درصد از کسانی که در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کنند اعتباری مانند نشر چشمه یا هرمس دارند؟ چنین برندهایی با توجه به قدرتی که از اعتبارشان کسب کرده‌اند اغلب در بهترین مکان هر رویدادی مستقر می‌شوند و فضای بیشتری به خود اختصاص می‌دهند و چندان نیازی به رقابت جدی ندارند. هرچند حتی کسب و کارهایی در این سطح و اندازه، از رقابت دست نمی‌کشند و خلاقیت را چاشنی حضورشان می‌کنند این دسته از برندها بیشتر انرژی و تمرکزشان را روی طراحی غرفه و حضور متفاوت می‌گذارند تا اثبات کیفیت به مخاطب. ولی فراموش نکنید یک تفکر متفاوت و خلاقیت در طول زمان آن‌ها را به جایگاهی رسانده که امروز در آن قرار دارند. رسیدن به چنین جایگاهی با گذشت زمان و وفاداری به مشتری به دست می‌آید؛ اما اغلب برندها و کسب و کارهایی که در رویدادهای رقابتی، همانند نمایشگاه و همایش شرکت می‌کنند موقعیت مشابهی دارند و هدفشان شناساندن محصول یا عنوانشان به بازدیدکنندگان است.

چگونه رقابت کنیم؟

اگر صاحب یک عنوان نوپا هستید و می‌خواهید در آینده صاحبت مشتری‌های وفاداری باشید که در هر ایونت پرسان پرسان سراغتان را می‌گیرند و خدماتتان را با اعتماد و رضایت دریافت می‌کنند لازم است خلاق و متفاوت باشید. در این صورت یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در این موقعیت در دست خواهید داشت غرفه ای است که در آن مستقر خواهید شد. این ابزار ممکن است در چشم اول چندان به چشم نیاید و از آن به‌سادگی عبور کنید و به غرفه ای که برگزارکننده هر ایونت در اختیار شما قرار می‌دهد اکتفا کنید. شما می‌توانید جزو آن دسته آدم‌هایی باشید که یک میز ساده در غرفه قرار می‌دهند و منتظر معجزه می‌نشینند تا مخاطب سراغشان بیاید یا برعکس جز آن دسته آدم‌هایی باشید که از هر موقعیتی استفاده می‌کنند تا بهترین خودشان باشند. شما می‌توانید با نوآوری و تفکر متفاوت آن فضای کوچک را تبدیل به مکانی کنید که درخشان باشد و مانند یک آدم خوش‌پوش که در یک مهمانی نظر دیگران را به خودش جلب کند، نظر دیگران را جلب کنید. چه کسی دوست دارد جزو دسته اول باشد و مثل یک آدم منزوی در یک مهمانی کز کند خودش را از مصاحبت با دیگران محروم کند؟ سوالی که پیش می آید این است که اگر جزو دسته اول نیستیم چه راهی پیش روی ما است؟ پاسخ ساده است. طراحی غرفه می‌تواند شما را به گل سرسبد یک نمایشگاه بدل کند طوری که حتی مشتری و مخاطب برندهای معتبر راهشان را به غرفه شما کج کنند و زمانشان را با کنجکاوی درباره محصول شما بگذرانند؛ اما چگونه می‌توان به چنین مطلوبی دست یافت؟ تنها راه استفاده از مهارت متخصصینی است که در این زمینه دانش و تجربه کافی را دارند چرا که حتی اگر ذهنی پر از ایده داشته باشید با نزدیک شدن به هر نمایشگاهی انبوه مسئولیت‌ها دوره‌تان خواهد کرد و اجرایی کردن ایده هم کار آسانی نیست. یک طراح و معمار فضای داخلی که در این زمینه دانش و تجربه دارد می‌تواند تفکر و نوگرایی‌اش را در اختیارتان بگذارد. طراحی غرفه و بازی با نور و رنگ و متریال است و یقینا کار دانش‌آموختگان این رشته است؛ اما این به این معنا نیست که شما نمی‌توانید هیچ دخالتی در طراحی غرفه تان داشته باشید. شما می‌توانید با معرفی محصولتان به پیمانکار بخواهید تا المانهان های محصولتان را در طراحی به کار ببند

از طراحتان چه بخواهید؟

یکی از نگرانی‌هایی که همیشه در سپردن کار به دیگران احساس می‌شود این است که طراح، کاراکتر برند شما را در طراحی به کار نبندد و بدون توجه به خدماتی که شما ارائه می‌دهید یکی از ایده‌هایی که پیش از این استفاده کرده است را در کار شما کپی کند. برای اینکه این اتفاق نیفتد باید چه کنید؟

بررسی رزومه طراح

این حق هر کارفرمایی است که از رزومه پیمانکارش مطمئن شود مطمئن باشید یک پیمانکار کار درست و برجسته نه تنها از ارائه رزومه و نمونه کارش طفره نمی‌رود بلکه این درخواست را با آغوش باز می‌پذیرد. این کار به شما اجازه می‌دهد درباره نتیجه کار ذهینت پیدا کنید و به نتیجه مطلوب برسید.

آشنا کردن طراح با خدمات و سبک کارتان

یک جلسه با طراح غرفه می‌تواند به هر دو طرف کمک کند به ایده مشترک برسند. چرا که برای یک طراح کار بلد، طراحی غرفه یک برند آرایشی با طراحی غرفه ای که در آن خدمات ساحتمانی را معرفی می‌کنند از زمین تا آسمان متفاوت است.

صحبت درباره سلیقه شخصی

درباره سبک و سلیقه شخصیتان با طراح حرف بزنید. این موضوع را با طراحتان در میان بگذارید که یک طراحی مینیمال را بیشتر می‌پسندید یا یک کار شلوغ را. با طراحی های مدرن بیشتر ارتباط برقرار می‌کنید یا دوست دارید المان‌هایی از گذشته در طراحی‌تان باشد؟ اما این گفتگو نباید تا جایی پیش برود که در کار طراح دخالت کنید و جلوی خلاقیت او را بگیرید.

کاربردی بودن

نکته آخری که باید حتما به طراحتان در میان بگذارید این است که در طراحی غرفه تنها چشمگیر بودن را در نظر نگیرد و راحتی و آسایش کارمندانی که در غرفه مستقر می‌شوند و همینطور کاربردی بودن غرفه را در نظر بگیرد. ممکن است شما یک غرفه متفاوت داشته باشید اما اگر راحتی کارمندی که بنا است ساعت های طولانی را در غرفه میگذارند و با مخاطبان محصول و خدمات شما در ارتباط است در نظر گرفته نشود بازی را باخته‌اید. این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند اگر شما بخواهید در غرفه پذیرای مهمانان باشید.

بیشتر

کمتر

مشتریان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

مشتریان بیشتر

User Experiences

Margot Whitney

Margot is a content marketing specialist at WordStream and nutrition graduate student at Framingham State. She loves all things digital, learning about nutrition, running, traveling, and cooking.

Margot Whitney

Margot is a content marketing specialist at WordStream and nutrition graduate student at Framingham State. She loves all things digital, learning about nutrition, running, traveling, and cooking.

Margot Whitney

Margot is a content marketing specialist at WordStream and nutrition graduate student at Framingham State. She loves all things digital, learning about nutrition, running, traveling, and cooking.

Margot Whitney

Margot is a content marketing specialist at WordStream and nutrition graduate student at Framingham State. She loves all things digital, learning about nutrition, running, traveling, and cooking.

پروژه های اخیر

بیشتر ببینید